9 trendov, ktoré budeme vídať stále častejšie.

Mnoho svadobných trendov, ktoré sa niesli posledným desaťročím sa začínaju vytrácať a vytvárať tak miesto novým. Vzhľadom na situáciu okolo covidu a opatrení, ktoré s ním súvisia bude svadobná sezóna 2022 vyzerať inak, než ako sme zvyknutí.

1. Elopement svadby

Elopement svadby sú jedným z najvýraznejších trendov posledných rokov. Mnoho párov si vyberá radšej intímnú svadbu, na ktorej sú buď sami, alebo nanajvýš so svedkami. Výhodou je flexibilita miesta obradu, páry si môžu vybrať pláže, útesy, alebo iné romantické a krásne miesta, ktoré ich budú vystihovať.

2. Udržatelnosť a minimalizmus

Tieto dva celosvetové trendy sa začinajú stále výraznejšie ukazovať aj na svadbách. Saténové stuhy, trblietky, minidiamanty, brošne a všetkého veľa – našťastie tento na Slovensku dlho pretrvávajúci trend ide do úzadia a nevesty si vyberajú skôr cestu minimalizmu a udržatelnosti.

svadobny stol so slnecnicami a svadobnou vyzdobou

3. Personalizované svadobné dary

Čím viac párov spolu býva už pred svadbou, takže tradičné súpravy riadov už nemajú taký zmysel ako kedysi. Trendom posledných rokov je skôr prispieť páru na svadobnú cestu.

4. Menej honosných svadieb so 150+ hosťami

Počas sezóny budeme výdať stále menej veľkých svadieb, kde počet hostí častokrát presiahne hranicu 150 alebo 200 hostí. Svadobné hostiny sa budú niesť v komornejšom duchu najbližsích, výsledkom bude svadba obohatená a o osobnejší prístup a momenty plné emócií.

fotografia svadobneho paru prechadzajuceho sa po lese svadba bojnice svadobny fotograf

5. Svadby počas pracovných dní

Vzhľadom na rôzne presúvanie, ktoré zariadila pretrvávajúca pandémia, majú svadobní dodávatelia obmedzený počet voľných termínov. Svadby počas pracovných dní umožnia booknuť si svoju vysnívanú venue a objednať si preferovaných svadobných dodávateľov.

6. Farebná kvetinová dekorácia

Prevažne biele a zelené farebné dekorácie sa začínajú na svadbách objavovať stále menej a do popredia sa dostávajú pestrejšie a jesenné farby. Výrazná červená, vyblednutá oranžová, burgundy a ine farby jesene majú comeback.

7. Svadby na vlastnom “dvore“

Kedy je lepšia príležitosť spraviť si svadbu u Vás doma než počas pandémie? Domáce prostredie pomôže pri organizácií a logistike, nehovoriac o opadnutí stresu z rôznych presunov.

8. DIY dekorácia

Páry, ktoré dbajú na osobný touch a zároveň chcú niečo ušetriť si stále častejšie vyrábajú svadobné ozdoby úplne sami. Okrem pridanej hodnoty vlastného výrobku majú úplnú kontrolu nad konečným výsledkom a vedia si celú svadbu dať do štýlu, aký im najviac vyhovuje. Ručne napísané menovky, menu lístky alebo iniciály mladomanželov, to všetko uvidíme na svadbách stále častejšie.

9. Švédske stoly začnú kvôli opatreniam klesať na popularite

Švédske stoly, alebo bufety boli tradičným a populárným spôsobom podávania jedla v neskorších hodinách svadobnej hostiny. V sezóne 2021 sa očakáva odklon od týchto klasických bufetov k rôznym foodtruckom, stánkom alebo podávaniu druhej večere, pri ktorých sa vyhnete spoločným príborom a naberaniu.