logo

FAQ

Často kladené otázky.

Aká je cena za svadobné fotenie?

Cena závisí od viacerých faktorov, jednotlivé balíčky posielam na požiadanie, základný balíček začína na sume 1000 eur. Pre bližšie informácie o cene ma prosím kontaktujte v sekcií NAPÍŠTE MI.

Kedy ste v svadobný deň k dispozícií?

V svadobný ďen som k dispozícií od 10:00 a fotím najneskôr do 01:30 v noci, každá ďalšia hodina je za príplatok 100 eur.

Fotíte aj poobradové gratulácie? Ako je to so skupinovými fotkami?

Z gratulácií zvyknem fotiť len najbližších členov rodiny, ktorí idú vo väčšine prípadov medzi prvými a následne sa presúvam fotiť priestory hostiny. Všetko je to ale o dohode, pokiaľ dáte prednosť fotkám z gratulácie pred fotkami interiéru hostiny, nemám s tým najmenší problém. Čo sa týka skupinových fotiek s hosťami, fotím ich najčastejšie na hostine, niekedy priamo po obrade. Opäť je to všetko o dohode.

Je možné fotiť svadbu aj mimo Košic?

Cestovanie je jednou z mojich najväčších záľub, preto nemám problém vycestovať za Vaším svadobným dňom kdekoľvek. Pre bližšie informácie o podmienkach ma prosím kontaktujte na podstránke NAPÍŠTE MI.

Koľko fotiek je odovzdaných, upravených a ako dlho sa na ne čaká?

Počet fotiek záleží od počtu hostí, od množstva jednotlivých bodov programu svadby, ale aj času stráveneho na svadbe. Zo svadobného dňa garantujem cca 600+ fotiek, z portrétového fotenia cca 30+. Každú jednu fotku osobne upravujem. Fotky odovzdávam najneskôr do 60 dní od svadobného dňa.

Je možné po odovzdaní fotiek meniť úpravu, poprípade dostať neupravené fotky/video?

Spokojnosť mojich klientov je u mňa vždy na prvom mieste, avšak vzhľadom na to, že si ma objednávate na základe ukážok mojich prác, či už tu na stránke, alebo iných sociálnych sieťach, si vyhradzujem úpravu (farby, kontrast,…) ponechať v mojej réžií. Neupravené fotky neodovzdávam kvôli zachovaniu môjho osobitného štýlu úpravy.

Aké percento fotiek bude v čiernobielej?

Do čiernobielej dávam fotky zhruba 20 percent z celkového počtu odovzdaných fotiek.

Na akom mediálnom nosiči a v akej kvalite svoje fotky dostaneme?

Výstup zo svadby odovzdávam na ozdobnom USB kľúči. Fotky odovzdávam v dostatočnej kvalite pre tlač na väčšie formáty ako je A3.

Aký je Váš prístup k zaznamenávaniu svadobného dňa?

Mojim hlavným cieľom je zachytiť atmosféru, úsmevy, pohľady Vášho svadobného dňa bez toho aby som ho narúšal svojimi pokynmi. Samozrejme pri portrétovom fotení sa inštrukciám z mojej strany nevyhneme, avšak aj nimi sa snažím dostať z Vás prirodzené emócie. V praxi to vyzerá asi tak, že namiesto toho aby som Vás 5 minút šteloval do nacvičenej polohy, Vás nechám prejsť sa a interaktovať medzi sebou. Výsledkom sú nestrojené, prirodzené fotky.

Máte pre nás nejaké svadobné tipy pre čo najlepšie zaznamenanie nášho veľkého dňa?

Na túto tému som napísal BLOG  ktorý by Vám mohol pomôcť prísť na svadbu pripravený a zvládnuť tento deň v čo najväčšej pohode.

V prípade, že ste tu svoju otázku nenašli...

...neváhajte ma kontaktovať či už v sekcií NAPÍŠTE MI, teším sa na Vašu správu :)