Príďte na jedno z najdôležitejších fotení pripravení

Ako fotograf fotím drvivú väčšinu času ľudí, ktorí nie sú modeli alebo modelky, alebo sa dokonca fotia po prvý krát. Jedna z mojich hlavných úloh je dostať z páru emócie, navodiť príjemnú uvoľnenú atmosféru a načúvať klientom, pokiaľ s niečím počas fotenia nie sú na 100% stotožnení. Z toho dôvodu neberte tieto tipy ako niečo, čo by ste mali nutne ovládať, alebo vykonávať pred fotením, ale skôr ako pomoc v prípade, že neviete čo od fotenia očakávať, chcete prísť pripravení a správne naladení.


Dosť kecov, poďme na tipy!

1. Svadba je o Vás a Vašej láske

Možno si poviete, že je to jasná vec a klišé, ale napriek tomu, by som dal tento bod ako najdôležitejší. Pri všetkých tých organizačných povinnostiach okolo svadby sa častokrát zabúda, že nielen fotenie, ale celý svadobný deň je o Vás a Vašom rozhodnutí stráviť spolu zvyšok života. Namiesto stresovania sa, či sa tete Ivete bude na svadbe páčiť a či má ujo Fero naliate, je lepšie keď svoj čas strávite prejavovaním si lásky. Pohľady, dotyky, rozosmievanie partnera, všetky tieto maličkosti posunú Vaše fotografie na ďalšiu úroveň a sú pre mňa vzácnou príležitosťou zachytiť Váš moment.

2. Poďte k sebe bližšie. Ešte bližšie.

Tento bod je veľmi jednoduchý, vlastne všetko je už v popise. Čím viac sa k sebe budete mať, tým viac je na fotkách vidieť, že sa ľúbite, jednoduché. Či už sa držíte za ruky a prechádzate sa, alebo sa obíjmate, stojíte oproti sebe, snažte sa byť pri sebe čo najbližšie.

3. Zrkadielko, zrkadielko…

Ďalší bod je o tom, čo robí každá jedna modelka hodiny. U Vás postačí aj 5 minút. Poskúšajte si pred zrkadlom rôzne výrazy tváre – mierne dvihnutá brada, pootvorené pery, náklon hlavy, úsmev so zubami, bez zubov. Určite si, ktorá strana je pre Vás tá lepšia a kľudne to povedzte. Možno sa zo začiatku budete cítiť ako prvotriedny narcis, ale dôležité je, aby ste sa na fotkách páčili hlavne sami sebe.

4. Nápady sú vítané

Máte obľúbenú činnosť, ktorú vykonávate alebo sa viaže k Vašim začiatkom? Obľúbenú kaviareň, výhľad, park alebo jazero? Sem s ňou! Opadne z Vás tréma a fotky budú budú pre Vás oveľa viac autentické a prirodzené.

svadobna fotografia mladomanzelskeho paru na kave na dominikanskom namesti v kosiciach

5. Zabudnite na foťák

Piaty bod úzko súvisí s prvým, ale je to najlepšia vec, ktorú môžete urobiť. Fotenie a celkovo svadbu si treba hlavne užiť! Čím viac si budete všímať foťák, tým menej času sa budete venovať svojej budúcej polovičke a prídete tak o všetky potencionálne emócie. Nebojte sa dať svojmu nastávajúcemu alebo nastávajúcej hocikedy pusu, poštekliť ju, pritúliť sa. Čím viac takýchto momentov, tým viac fotiek plných lásky budete zo svojho veľkého dňa mať.